Get Adobe Flash player
 
Od 01  stycznia  2018 r.  powiatowe urzędy pracy realizują zadania  z zakresu zatrudnienia cudzoziemców  polegające na:
wydawaniu zezwoleń na pracę sezonową ,
dokonywaniu wpisu  oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń.
Podstawy prawne: 
§ 1 pkt 20 rozporządzenia MPiPS z dnia 21 kwietnia 2015 r. w sprawie przypadków, w których powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest dopuszczalne bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę (Dz. U. poz. 588).
Rozporządzenie MRPiPS z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie wydawania zezwolenia na pracę cudzoziemca oraz wpisu oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń (Dz.U. z 2017 r. poz. 2345) – załączniki 16 (dla agencji pracy tymczasowej) i 17 – dla innych podmiotów oraz załącznik 2 - dla agencji pracy tymczasowej i załącznik 3 – dla innych podmiotów.
Rozporządzenie MRPiPS z dnia 8 grudnia 2017 r. w sprawie podklas działalności według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), w których wydawane są zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca (Dz.U. z 2017 r. poz. 2348).
 

. 

Powiat Sulęciński Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Portal Publicznych Służb Zatrudnienia Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze Portal Funduszy Europejskich_logo_50_Lubuskie-Warte-Zachodu .


Copyright © 2011. All Rights Reserved.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd